بی رحم جراحی سرگرمی عمل جراحی سرگرمی

بی رحم: جراحی سرگرمی عمل جراحی سرگرمی چه خبر از کجا ؟ باور میکنی یا نه ؟

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مسکن بازهم گران می شود

کارشناس بازار مسکن می گوید: طبق آینده نگری هایی که داشتیم قیمت منزل از شهریور پارسال روند رو به رشد خود را شروع کرد و در بهار امسال با شیب تندتری ادامه پیدا کرد

مسکن بازهم گران می شود

مسکن بازهم گران می شود

عبارات مهم : بازار

کارشناس بازار مسکن می گوید: طبق آینده نگری هایی که داشتیم قیمت منزل از شهریور پارسال روند رو به رشد خود را شروع کرد و در بهار امسال با شیب تندتری ادامه پیدا کرد .البته گرانی ها به همین جا ختم نمی شود و قیمت ها تا آخر 97 بازهم ادامه پیدا می کند.

در سال 65 تنها 12 درصد خانواده ها مستاجر بودند و نزدیک به 90 درصد ایرانی ها صاحب منزل بوده اند ولی این نسبت در حال حاضر به حدود 40 درصد مستاجر و 60 درصد صاحبخانه رسیده هست.

در این میان بعضی از کارشناسان کمبود عرضه را علت مهم پرسشها این روزهای بازار می دانند. آنگونه که بیت الله ستاریان کارشناس بازار مسکن به پول نیوز می گوید: هر سال چیزی حدود یک میلیون و 300 هزار واحد مسکن باید در کشور تولید شود تا عرضه با تقاضا سربه سر شود این در حالی است که در 5 سال گذشته به طور میانگین بین 300 تا 400 هزار منزل تولید کردیم.

مسکن بازهم گران می شود

او که اعتقاد است که زیاد کردن قیمت مسکن تا آخر سال با یک شیب نسبتا ملایمی ادامه پیدا می کند، ادامه داد: طبق آینده نگری هایی که داشتیم قیمن منزل از شهریور پارسال روند رو به رشد خود را شروع کرد و در بهار امسال با شیب تندتری ادامه پیدا کرد .البته گرانی ها به همین جا ختم نمی شود و قیمت ها تا آخر 97 بازهم ادامه پیدا می کند.

به گفته این کارشناس بازار مسکن در حال حاضر باید هر سال نزدیک به 2 میلیون مسکن باید در کشور تولید شود تا عقب ماندگی 5 سال گذشته در حدود 3 سال جبران شود . ولی تنها رکود این روزهای بازار دست یافت به این نشانه را کمی دور از انتظار نشان می دهد بلکه مصالح تولیدی کشور هم در عالی ترین حالت تنها جوابگوی ساخت 900 هزار تا یک میلیون واحد مسکونی را می دهد.

کارشناس بازار مسکن می گوید: طبق آینده نگری هایی که داشتیم قیمت منزل از شهریور پارسال روند رو به رشد خود را شروع کرد و در بهار امسال با شیب تندتری ادامه پیدا کرد

ستاریان همچنین در ادامه گریزی هم به گرانی مصالح ساختمانی در ماه های اخیر زد و گفت: ساخت هر مترساختمان در پارسال حداقل یک میلیون جهت سازندگان آب می خورد حال آنکه این رقم هم اکنون به حدود یک میلیون 600 هزار تومان رسیده است.

او ادامه داد : در شرایطی که سرمایه گذاران داخلی حاضر به ورود به بازار مسکن نیستند آیا اجازه ساخت و ساز به غیر ایرانی ها داده نمی شود . در همه جای دنیا یک ایرانی خیلی راحت می تواند ملک خرید و فروش کند و جهت سرمایه گذاران در این بازارها فرش قرمز پهن می کنند. ولی در کشور عزیزمان ایران نه تنها هیچ حمایتی نمی شود بلکه امکان فروختن و ساخت منزل جهت غیر ایرانی ها فراهم نیست.

او در پاسخ به این پرسش که دولت جهت تعدیل قیمت ها در بازار مسکن چه برنامه ای می تواند ارائه دهد، گفت: پیش از این بارها به دولتمردان نسبت برهم خوردن بازار هشدار داده بودیم . بازار مسکن را نمی تواند با برنامه های کوتاه مدت کنترل کرد. رشد جمعیت و نیاز منزل در کشور عزیزمان ایران کاملا مشخص است دولت باید متناسب با این شاخص ها یک برنامه بلند مدت 5 ساله ارائه کند.

مسکن بازهم گران می شود

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | ایرانی | برنامه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz