بی رحم جراحی سرگرمی عمل جراحی سرگرمی

بی رحم: جراحی سرگرمی عمل جراحی سرگرمی چه خبر از کجا ؟ باور میکنی یا نه ؟

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی خروج سکه از مدار افزایشی

سکه تمام بهار آزادی بعد از ۷ کانال شکنی، روز گذشته آرام گرفت و در مدار کاهشی حرکت کرد. در دومین روز خردادماه، سکه ۱۶ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به ب

خروج سکه از مدار افزایشی

خروج سکه از مدار افزایشی

عبارات مهم : بازار

سکه تمام بهار آزادی بعد از ۷ کانال شکنی، روز گذشته آرام گرفت و در مدار کاهشی حرکت کرد. در دومین روز خردادماه، سکه ۱۶ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای دو میلیون و ۵ هزار تومان رسید. این افت در شرایطی رقم خورد که فلز گرانبهای داخلی در روزهای سوم و چهارم هفته به ترتیب، ۴۷ و ۲۲ هزار تومان رشد قیمت را به ثبت رسانده بود. فعالان، قطع موقت روند افزایشی سکه تمام بهار آزادی را به دو عامل نسبت دادند.

خروج سکه از مدار افزایشی

اولین متغیر، به خروج نسبی خریداران از بازار مربوط بود. در واقع خریداران بعد از دو روز آخر تصمیم گرفتند بخشی از خریدهای خود را به بازار وارد کنند و در انتظار پایین آمدن قیمت ها بمانند. در این میان، گروه دیگری باور داشتند، در ماه رمضان حجم معاملات سکه نیز در بازار پایین می آید. کم کردن بهای سکه در شرایطی رخ داد که بهای اونس در بازارهای جهانی تا ساعت ۳ بعدازظهر رنگ افزایشی داشت و به سوی مرز هزار و ۳۰۰ دلار حرکت می کرد. در این فضا، کم کردن دامنه نوسانات دلار در بازار غیررسمی یکی از بااهمیت ترین متغیرهای اثرگذار در خروج خریداران بازار سکه بود. روز چهارشنبه، دلار در حوالی محدوده ۶ هزار و ۲۸۰ تومان نوسان کرد و تغییرات چندانی را نسبت به روز سه شنبه از خود بروز نداد. این سومین روز متوالی بود که دلار در این محدوده قیمتی باقی می ماند.

یکی از بااهمیت ترین عوامل کاهنده نوسان در بازار داخلی به کم کردن قیمت حواله درهم مربوط بود. روز گذشته، به گفته فعالان، قیمت حواله درهم زیاد در محدوده هزار و ۶۷۰ تومان نوسان می کرد. قیمت حواله درهم و دلار با یکدیگر رابطه مستقیم دارند؛ به طور سنتی این انتظار در بازار وجود دارد که زیاد کردن یکی از این دو ارز منجر به رشد دیگری شود. یکی دیگر از عواملی که در آرامش دلار نقش داشت، به نوسانات محدود بازارهای همسایه مربوط بود. روز گذشته، ارزش دلار در منطقه سلیمانیه عراق در کانال ۶ هزار و ۱۰۰ تومان قرار داشت. هم زمان، در بازار هرات ارزش این ارز در محدوده ۶ هزار و ۷۰ تومان معامله می شد. در این میان، یکی دیگر از عواملی که در کم کردن تحرکات معامله گران غیررسمی اثر داشته هست، به برخوردهای انتظامی مربوط بوده است.

سکه تمام بهار آزادی بعد از ۷ کانال شکنی، روز گذشته آرام گرفت و در مدار کاهشی حرکت کرد. در دومین روز خردادماه، سکه ۱۶ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به ب

رشد قیمت رسمی

روز گذشته در مرکز مبادلات ارزی، قیمت رسمی دلار جهت سومین روز متوالی زیاد کردن قیمت را تجربه کرد و با ۲ تومان زیاد کردن به بهای ۴ هزار و ۲۰۸ تومان رسید. دلار مبادله ای در تاریخ ۳۱ اردیبهشت نخستین زیاد کردن خود را بعد از حدود ۴۰ روز تجربه کرده و با ۵ تومان زیاد کردن به قیمت ۴ هزار و ۲۰۵ تومان رسیده بود. روز سه شنبه این ارز یک تومان زیاد کردن دیگر را تجربه کرد. روز چهارشنبه علی رغم روند افزایشی دلار در مرکز مبادلات، قیمت رسمی یورو راه کاهشی را در پیش گرفت و با بیش از ۱۰ تومان افت به قیمت ۴ هزار و ۹۴۶ تومان رسید. پوند انگلیس نیز با افت ۳ تومانی به بهای ۵ هزار و ۶۴۲ تومان رسید.

افت قیمت گرم طلا

روز چهارشنبه هر گرم طلای ۱۸ عیار ۹۶۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۱۸۸ هزار تومان رسید. کم کردن قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در شرایطی به ثبت رسید که روز سه شنبه زیاد کردن قابل توجه ۳ هزار و ۹۶۰ تومانی را به ثبت رسانده بود. همسو با افت قیمت گرم طلا، بهای انواع سکه در بازار آزاد کم کردن یافت.

خروج سکه از مدار افزایشی

روز گذشته، سکه تمام بهار آزادی در ساعات ابتدایی روز با زیاد کردن فروش معامله گران به سوی مرز دو میلیونی حرکت کرد؛ در اواسط روز کمی زیاد کردن قیمت را تجربه کرد و در ساعات انتهایی روز بار دیگر سیر کاهشی به خود گرفت. نتیجه این رفت و برگشت های قیمتی عقبگرد سکه تا قیمت دو میلیون و ۵ هزار تومانی بود که ۱۶ هزار تومان کمتر از قیمت بسته شده است روز سه شنبه بود. نیم سکه و ربع سکه نیز روز گذشته کم کردن قیمت را تجربه کردند. در پنجمین روز هفته، نیم سکه ۶ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۹۹۴ هزار تومان رسید. ربع سکه نیز افت ۱۰ هزار تومانی را تجربه کرد و به قیمت ۵۷۳ هزار تومان رسید.

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | نوسان | روز گذشته | روز چهارشنبه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz